ІДИ, ІДИ, ДОЩИКУ. В. ЧУХЛІБ «ГОЛУБИЙ ДОЩИК». Г. БОЙКО «ДОЩИК, ДОЩИК»

Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; розвивати усне мовлення, пам’ять, фантазію учнів; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Ящірка від дощику

В щілинку під ліщинку

Швидко шмигнула.

Йди іще, дощику!

2) Робота над чистомовкою.

Ощик-ощик-ощик — накрапає дощик.

Іщить-іщить-іщить — він уже періщить.

Ить-ить-ить — аж гущавина шумить.

3) Робота над закличкою.

Іди, іди, дощику,

Зварю тобі борщику,

В череп’янім горщику.

Мені — каша, тобі — борщ,

Щоб густіший ішов дощ.

2. Читання текстів П. Ребра «Гусакові панчішки» та І. Січовика «Гава»

3. Робота над загадкою

— Мене просять і чекають,

А як покажуть — утікають. (Дощ)

Народні прикмети

— Літнім ранком маленький дощ — удень гарна погода.

— Дощ, що почався крупними краплями, припиниться швидше, ніж дрібний.

— Від удару дощових крапель об поверхню води утворюються бульбашки — до тривалого дощу.

III. РОБОТА ЗА «ПІСЛЯБУКВАРЕМ» (с. 72-74)

1. Опрацювання оповідання В. Чухліба «Голубий дощик»

1) Читання вірша учнями.

— Чому бабуся переживала за свій город?

— Чому почали сохнути рослини?

— Як ви розумієте вислів «помідори вуха поопускали»?

— Що зробила Тетянка?

— Що здивувало Тетянчину бабусю?

— Чому Тетянка назвала свій дощик «голубим»?

Словничок

Ринва...

— труба для стікання води з даху.

2) Робота в парах.

— Доберіть родичів до слова дощ.

Дощик, сніг, ожеледь, злива, морошка.

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання сторінки «Читай і збагачуй свої знання і вміння» (с. 73)

Читання «дощиком»

— Швидко читай, правильно вимовляй!

— Прочитайте, як може іти дощ. Від якого дощу ви заховаєтеся? А під яким дощиком можна погуляти?

— Марійка написала крейдою на тротуарі віршик, а дощик змив деякі букви. Спробуйте прочитати вірш, який написала дівчинка.

3. Опрацювання сторінки «Читай і світ пізнавай». Читання вірша г. Бойка «Дощик, дощик» (с. 74)

1) Читання вірша учителем.

— Який настрій вірша?

2) Мовчазне читання вірша учнями.

— Чи зраділа природа дощикові? Доведіть.

— З чим порівнює поет дощові краплини? А що вам нагадують дощові краплинки?

3) Вибіркове читання.

— Які звуки природи можна «почути», які картини «побачити», коли читаєш цей вірш?

— Доведіть словами вірша.

— Як художник передав настрій вірша? Зачитайте відповідні рядки.

— Що роблять діти? Дайте відповідь рядками вірша.

— Вивчіть вірш або його частину напам’ять.

4) Виразне читання вірша учнями.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Які твори прочитали на уроці?

— Чим вони вам сподобалися?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...

ІДИ, ІДИ, ДОЩИКУ. В. ЧУХЛІБ «ГОЛУБИЙ ДОЩИК». Г. БОЙКО «ДОЩИК, ДОЩИК»