Джеймс Олдрідж “Останній дюйм”. Формування характеру Деві за надзвичайних обставин. Необхідність боротьби “до останнього дюйма”, а також подолання “останнього дюйма”, що розділяє людей,- провідна думка оповідання

УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 7 КЛАС

II семестр

КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН

УРОК 54

Тема. Джеймс Олдрідж “Останній дюйм”. Формування характеру Деві за надзвичайних обставин. Необхідність боротьби “до останнього дюйма”, а також подолання “останнього дюйма”, що розділяє людей,- провідна думка оповідання

Мета: навчити бачити проблему твору, розмірковувати над нею, висловлювати своє судження; вдосконалювати навички текстологічного аналізу твору; виховувати культуру зв’язного мовлення, культуру відповіді:

логічність, послідовність, доказовість, вміння обстоювати власну думку.

ХІД УРОКУ

І. Мотивація пізнавальної діяльності учнів

Учитель. Читаючи оповідання “Останній дюйм”, ми розмірковуємо над дуже серйозною проблемою – взаємини між батьками та дітьми.

Чи тільки над подіями твору Дж. Олдріджа ми розмірковуємо? Навіщо ми торкаємося цієї проблеми? Що ви хотіли б почути сьогодні на уроці?

II. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок. перевірка домашнього завдання.

До якого ж засобу звертаються дорослі, коли хочуть зрозуміти своїх дітей?

Що про це говориться у творі?.. Чи згодні ви

з тим, що варто звертатися до цього засобу?

III. Формування нових знань, умінь та навичок

1. Бесіда з учнями

– Скільки в оповіданні описів польоту? (Два: туди й назад)

– Який опис детальнішій, яскравіший? Чому саме?

– Як орієнтується хлопець у польоті?

– Що допомагає й водночас заважає йому? (Вітер)

– Що свідчить про те, що хлопчик насправді боїться, що це для нього дуже суворе випробування? (“Деві вирішив, що вже ніколи більше не зможе плакати. У нього на все життя висохли сльози”)

– Яку хвилину Бен назвав вирішальною?

2. Переказ епізоду “Посадка літака”

– Яку фразу у першому і останньому описі польоту повторює автор? (“Шість дюймів”)

– Що таке дюйм?

– Прочитайте останні рядки абзацу, де описано посадку. (“Він раптом зрозумів, що виживе,- він дуже боявся померти і зовсім не хотів здаватися”)

– Як ви гадаєте, чому автор не закінчив своє оповідання цими словами?

– Яку роль відіграє остання частина твору?

– У чому полягає перемога героїв?

– Чого навчила й яку допомогу надала їм екстремальна ситуація?

– Як ви вважаєте, чи зміняться їхні взаємини? Наведіть докази (останній абзац).

– Прокоментуйте назву оповідання.

Чи тільки у прямому розумінні вжито словосполучення “останній дюйм”?

IV. Розвиток мовлення

Робота над усним твором-мініатюрою “Подальше життя батька й сина” (спільне складання вчителем та учнями плану й сюжетної лінії твору-мініатюри).

V. Підбиття підсумків уроку з використанням прийому “Вільний мікрофон”

Чи саме на таке закінчення твору сподівався?

Чого я навчився, прочитавши книгу?

Чи треба було включати цей твір до шкільної програми для семикласників, чи краще було б зачекати, поки вони подорослішають?

VI. Домашнє завдання

Прочитати або переказати батькам оповідання “Останній дюйм” або новелу “Вождь червоношкірих” і записати їхні думки щодо творів.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 оценок, среднее: 3,67 из 5)

Джеймс Олдрідж “Останній дюйм”. Формування характеру Деві за надзвичайних обставин. Необхідність боротьби “до останнього дюйма”, а також подолання “останнього дюйма”, що розділяє людей,- провідна думка оповідання


порівняльна характеристика мавки і килини
Джеймс Олдрідж “Останній дюйм”. Формування характеру Деві за надзвичайних обставин. Необхідність боротьби “до останнього дюйма”, а також подолання “останнього дюйма”, що розділяє людей,- провідна думка оповідання