Дідусева наука (твір-розповідь)


5 КЛАС

НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Тривалий час я вважав мого дідуся, який живе в селі, чарівником, адже він знав безліч цікавих речей, умів передбачати погоду, розмовляв з рослинами і тваринами. Щодня я дізнавався від діда щось нове. Якось у лісі він підвів мене до мурашника і сказав, що ці маленькі створіння краще за барометр передбачають зміну погоди. На небі жодної хмаринки, але мурахи позакривали ходи у свій будинок – отже, скоро буде дощ. І справді, за годину на сонце насунулася темна хмара і почалася справжня злива.

Якось ми з дідусем пішли в поле. Серед трави я помітив квітку, схожу на кульбабу, яка немов притулилася до землі. Дідусь пояснив, що в народі цю квітку називають нечуй-вітер, адже в найсильнішу бурю жоден листочок на її стеблі навіть не поворухнеться. А про іншу рослину дідусь розповів, що її називають мати-й – мачуха, бо зверху її листочок гладенький і холодний, а знизу – м’який і теплий, як мамині руки.

Одного дня дідусь чистив погріб і в кутку помітив вужа. Мабуть, плазун шукав затишне місце чи прохолоду і впав у яму. Він був схожий на довгу лозину, бо просидів у погребі без води і їжі досить довго. Дідусь заніс вужа в хату, поклав його у велику коробку, а поряд поставив блюдце з молоком. Плазун був дуже голодний, а тому тарілочка швидко спустіла.

Деякий час вуж жив у коробці, а потім дідусь випустив його біля хати і пояснив

мені, що тепер тваринка житиме поруч і замінить кішку. Виявляється, вуж швидко звикає до людей, а за молоко, яким його підгодовують, віддячує тим, що буде ловити мишей, залізаючи в їхні нірки, куди кішка, звичайно, залізти не може.

Якось я прочитав в енциклопедії, що ластівки перед дощем літають низько, адже, мовляв, холодне повітря прибиває дрібних комашок до землі. Дідусь тільки засміявся і сказав, що комахи не дурні, а тому не туляться до холодної землі, а піднімаються з теплим повітрям угору. І дійсно, якось одного спекотного дня я помітив, що ластівки шугають високо, а деякий час по тому пішов літній дрібний дощик. Виявляється, життєва мудрість мого дідуся перевершила знання деяких учених.

Я з нетерпінням чекаю літніх канікул, щоб поїхати до дідуся, який цілих три місяці розповідатиме мені про те, що знає сам.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...

Дідусева наука (твір-розповідь)
розповідь про лікарську рослину ромашку